آخرین خبر ها

 • پرداخت سود سهام سهامداران

  پیرو ارسال جدول زمانبندی طی نامه شماره 3351/2/1397مورخ 02/04/1396به سازمان بورس و اوراق بهادار در ارتباط با پرداخت سود سهام عملکرد سال مالی منتهی به 29/12/1396 به ازای هر سهم 900ریال بر اساس مصوبه مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام مورخ 02/04/1397 این شرکت اطلاعیه مشروحه ذیل به استحضار می رساند : ادامــه

 • آگهي مناقصه شماره 970604-ن خرید کیسه جامبوبگ نو با ابعاد 120*90*90

  شركت صنايع خاك چيني ايران (سهامي عام) در نظر دارد، نسبت به خرید 50.000 (پنجاه هزار)تخته کیسه جامبوبگ نو دارای آنتی یووی (5/1تنی) طبق شرایط مناقصه اقدام نمايد. علاقهمندان ميتوانند جهـت آگاهي از شـرايط و دريـافت اسنـاد مناقصه حداکثر تا 10روز پس از تاريخ درج آگهي به یکی از نشـانی های زیر مراجعه نمایند. ادامــه

 • اطلاعیه زمان شروع پرداخت مبلغ حاصل از فروش حق تقدمهای استفاده نشده

  ادامــه

 • پرتال سهامداران شرکت

  پرتال سهامداران شرکت راه اندازی و فعالیت آزمایشی خود را شروع کرده است جهت اطلاعات بیشتر به آدرس زیر در مرورگر مراجعه فرمایید: ://81.91.152.189:81/ ادامــه

 • گهي دعوت مجمع عمومي عادي سالانه صاحبان سهام براي سال مالي منتهي به 961229شركت صنايع خاك چيني ايران

  ادامــه

 • آگهی اعلامیه پذیره نویسی سهام حق تقدم های استفاده نشده

  ادامــه

 • کاشی و سرامیک

  کاشی و سرامیک
  email پرینت

  تعریف :

      کاشیها به دودسته کاشیهای دیواروکاشیهای کف تقسیم بندی می گردند.کاشیهای دیوارازنوع ارتن ورهستند. جذب آب بدنه کاشیهای دیوار12% است و دمای پخت لعاب آنها دردمای  1050درجه سانتگراد می باشد. کاشیهای کف ازنوع استون ورهستند جذب آب بدنه درآنها کمتر از3% ودمای پخت لعاب درآنها درحدود 1180درجه سانتگراد می باشد.

  خواص موردنیاز:

     کاشیها درانواع مرغوب خود باید دارای خواصی ازقبیل استحکام خشک بالا، مقاومت شیمیایی بالای لعاب، کیفیت مناسب سطح لعاب باشند.

  فرمولاسیون کلی:

     کاشی های دیوار(ارتن ور):

  فرمولاسیون بدنه :

     کائولینیت(بالکلی+کائولن+بنتونیت) : 50%     فلدسپار:20-5%      فلینیت وسایرکانیهای سیلیسی : 45-30%

  فرمولاسیون لعاب:

    10% کائولن والباقی فریت می باشد.

  فرمولاسیون انگوب:

    25- 20 % کائولینیت و الباقی فریت می باشد.

  کاشی کف (استون ور) :

  فرمولاسیون بدنه :

   کائولینیت (بالکلی+کائولن+بنتونیت) :70 -30%     فلدسپات:25-5%        کوارتز:60-30%

  فرمولاسیون لعاب :

   کائولن:15%      فلدسپارو سیلیس:75-65%     فریت وسایر خاکها

  فرمولاسیون انگوب :

  25 -20%کائولن والباقی فریت می باشد.

  مواد اولیه مورد نیاز:

      محصولات فرآوری شده ZWNK1,SZWNK2,SZWNK1 به علت رنگ بعد از پخت و ثبات کیفیت خود به طور گسترده در انگوب و لعاب کاشیهای دیوار و کف مورد استفاده قرار می گیرد.همچنین از آنجا که بسیاری از کارخانجات فریت سازی این محصولات را در فریت خود مورد استفاده قرار می دهند استفاده از این محصولات در بخش خام لعاب وانگوب می تواند سازگاری بهتر و در نتیجه کیفیت مناسب تر لعاب وبدنه را به دست دهد.

      همچنین قابل ذکر است که محصول ZMK2 هم اکنون به طور گسترده در انگوب بسیاری از کارخانجات کاشی سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

      در میان محصولات خاک چینی ایران کائولنهای ZK1 , ZK2 برای مصرف در بدنه کاشی بسیار مناسب می باشند.

      این محصولات در قیمتهای مناسب برای کاشی سازی در اندازه های 40-0 سانت ، 4-0 سانت و1-0 سانت قابل ارائه هستند.

      این محصولات به ویژه برای کاشی دیوار از دو جهت حائز اهمیتند:

  1.رنگ مناسب 2. درصد جذب آب

      درمیان خاکهای مورد مصرف در بدنه می توان به خاک پلاستیکST5-3  اشاره نمود که جایگزین بالکلی است.این خاک دارای پلاستیسیته بالا در حد بالکلی وبدون اثرات مضر ناشی از مواد آلی موجود در بالکلی است.مصرف این خاک در بدنه های کاشی دارای اثرات مطلوب فراوانی در افزایش کیفیت و کاهش ضایعات است.خاک kG1 به عنوان فلدسپات کائولن می تواند تکمیل کننده ST5-3 در فرمولاسیون بدنه کاشی باشد.

  محصول فلدسپات سدیک  ANمی تواند فلدسپات مورد نیاز بدنه را تامین نماید.این محصول از معدن فلدسپار ساوه استخراج می گردد که به علت محل آن در مرکز کشور مزایای قابل توجهی برای مصرف کنندگان داخلی خواهد داشت.