آخرین خبر ها

 • لینک چاپ گواهینامه حق تقدم سهامداران

  لینک چاپ گواهینامه حق تقدم سهامداران ://mybourse.info/reports.aspx ادامــه

 • آگهی پذیره نویسی

  ادامــه

 • آگهی شناسایی پیمانکار بتن آرمه

  ادامــه

 • آگهي دعوت به مجمع عمومي فوق العاده صاحبان سهام مورخ سه شنبه 13961110 ساعت 1500در خصوص افزايش سرمايه

  ادامــه

 • آگهي دعوت به مجمع عمومي فوق العاده صاحبان سهام مورخ سه شنبه 13961110ساعت 1430درخصوص تغيير درموضوع اساسنامه شركت

  ادامــه

 • آگهي آزمون استخدام

  باطلاع داوطلبان می رساند آزمون استخدامی این شرکت مورخ 10/11/96 درمحل کارخانه برگزار خواهد گردید، لذا از متقاضیان دعوت میگردد جهت دریافت کارت ورود به جلسه، مورخ 09/11/96 ، طی ساعات اداری به کارخانه مراجعه نمایند،لازم به ذکر می باشد که ساعت برگزاری آزمون در کارت ورود به جلسه درج خواهد شد. ادامــه

 • مقره و قطعات الکتریکی

  مقره و قطعات الکتریکی
  email پرینت

  تعریف:

      پرسلانهای الکتریکی معمولترین نوع عایقها و مقره های التریکی هستند، که دارای مقاومت الکتریکی و نیز استحکام زیادی می باشند.

      به طور کلی این بدنه ها در فرکانس های کم ودر کلیه ولتاژها (اعم از ولتاژ پائین یا بالا)کاربرد دارند.

  خواص مورد نیاز:

     عمده ترین خصوصیات مورد نیاز برای این صنعت مقاومت در برابر ولتاژالکتریکی و مقاومت مکانیکی زیاد و تخلخل و جذب بسیار کم آب می باشد.

  فرمولاسیون کلی:

    کانولینیت(کائولن+بالکلی) :  60 - 40%

    فلد سپار:                           20%

    سیلیس:                          40 - 20 %

  مواد اولیه مورد نیاز:

       پرسلانهای الکتیریکی که عمدتآ به صورت مقره های الکتریکی می باشند به دو صورت سیلیسی وآلومینایی موجود هستند.که مواد اولیه هر نوع متفاوت است.برای مقره های سیلیسی عمدتا از سیلیس، کائولن، فلدسپات و بالکی استفاده می شود که مقاومت الکتریکی و مکانیکی در این نوع مقره ها نسبت به مقره های آلومینایی پائین تر می باشد. ولی در مقره های الکتریکی آلومینایی عمدتا از آلومینا، کائولن، بالکی و فلدسپات استفاده می شود که از مقاومت الکتریکی ومکانیکی بسیار بالایی برخوردار است. به طوریکه عمدتا ٌمقره های فشار قوی غول پیکراز نوع آلومینایی می باشند. نوع آلومینایی  دمای پخت بسیار بالاتری نسبت به نوع سیلیسی دارد.صنعت مقره سازی تکنولوژی بسیارپیچیده تری نسبت به سایر مصنوعات سرامیکی دارد.

       کائولن در کنار سیلیس در مقره های سیلیسی با ایجاد فاز مولایت هنگام پخت به افزایش مقاومت الکتریکی کمک می کند واز طرفی با توجه به اینکه منبع اصلی برای آلومیناست از تشکیل فازهای مخرب سیلیس در هنگام سرد شدن جلوگیری کرده، مقاومت در برابر شوک حرارتی را بالا می برد.کائولن در کنار آلومینا و با توجه به قیمت آن، به عنوان منبعی برای تامین آلومینا در مقره های آلومینایی، می تواند مقرون به صرفه باشد و درهر دو حالت به عنوان منبع اصلی تامین پلاستیسیته و روانسازی دوغاب بدنه مورد مصرف واقع می شود.در میان محصولات خاک چینی ایران کائولن SZWNK1 برای افز ایش پلاستیسیته و کائولنZWNK1  برای بهبود خواص روانسازی پیشنهاد می گردد.